فرمانده هوانیروز خراسان جنوبی:
 شنبه, 1397/04/30 - 08:34
 رزمندگان و شهداء
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی گفت: لازمه امروز جامعه اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که همه در این امر مهم باید احساس مسئولیت و تکلیف کنند.

سرهنگ خلبان حمید مصطفوی فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی خراسان جنوبی در یادواره 11 شهید هوانیروز استان با اشاره جایگاه رفیع شهدا در جامعه اظهار کرد: خانواده شهدا چشم و چراغ جامعه هستند.

 

وی ضمن اشاره به برگزاری یادواره شهدا تصریح کرد: این مراسم با هدف تجلیل از مقام شامخ شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین تکریم خانواده‌های شهدا برگزار شده است و حضور تک تک اعضای خانواده شهدا در این جلسه مغتنم‌ است.

 

فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی با بیان این‌که شهدا بر گردن همگان حق داشته و بایستی ادامه دهنده راه آنان باشیم یادآور شد: شهدا رفتند تا نام جمهوری اسلامی ایران در تاریخ برای همیشه ماندگار بماند.

 

مصطفوی با تاکید بر این مهم که آنانی که رفتند کاری حسینی کردند و ما باید کاری زینبی کنیم عنوان کرد: باید روحیه ایثار و شهادت را حفظ کنیم.

 

وی با تأکید بر این‌که نباید فرهنگ ایثار و شهادت در کشور فراموش شود مطرح کرد: امروز که دشمن با جنگ نرم‌ وارد عرصه شده باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تبیین شود.

 

فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی ادامه داد: لازمه امروز جامعه اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که همه در این امر مهم باید احساس مسئولیت و تکلیف کنند.

 

مصطفوی، عظمت، شوکت و اقتدار کشور را مرهون خون شهدای والامقام دانست و گفت: باید همیشه قدردان این عزیزان و خانواده‌های آنان باشیم.

 

وی با بیان این مطلب که شهدا بر گردن همه ما حق دارند اظهار کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از خانواده شهید مرتضی بصیری‌پور اولین شهید مدافع حرم در بیرجند و خانواده شهید ایمان یوسفی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.