نگاهی کوتاه به زندگی نامه شهید محمد بینا باجی؛
 شنبه, 1397/07/14 - 08:50
شهید محمد بیناباجی به تاریخ 7/2/1343 در روستای بیناباجی بخش نیمبلوک از توابع شهرستان قائنات متولد و به تاریخ 8/7/1364 در منطقه مریوان کردستان به فیض شهادت نائل شد.
 
به گزارش کنگره ملی دو هزارشهید خراسان جنوبی؛ شهید محمد بیناباجی در روزهفتم اردیبهشت ماه سال 1343 در روستای بیناباج، بخش نیمبلوک از توابع شهرستان قائنات، در خانواده ای مذهبی و متدین، نوزادی پا به عرصه گیتی گذاشت که عمرش از21 سال تجاوز نکرد و مشتاقانه مرگ را در آغوش کشید. مرگ او شهادت در راه خدا بود. اسم او محمد و نام خانوادگیش برگرفته از اسم روستای زادگاهش به نام بیناباجی نامگذاری شد.

شهید محمد بیناباجی به درس و تحصیل اهمیت می داد و دیپلم خود را اخذ نمود. علیرغم اینکه محصل بود، اما در کارهای کشاورزی به پدرش کمک می کرد. امرار معاش خانواده اش از راه کشاورزی بود. تقیدات دینی و مذهبی اش او را برآن داشت که درسن 7 سالگی نماز و روزه خود را برپا بدارد. نمازش را از یاد نمی برد و حالتهای معنوی و راز و نیاز باخالق را به نحوی انجام می داد که به او لقب محمد عابد را داده بودند.

نمازشهید محمد بیناباجی، شهرت محمد عابد به او داد

نسبت به دوستان خود برخورد خیلی خوب وصمیمی داشت و دوستدارمردم بود. همیشه سعی می کرد کسی را ناراحت نکند.

نمازشهید محمد بیناباجی، شهرت محمد عابد به او داد

هنوز به سن قانونی نرسیده بود، ولی علاقه حضور در جبهه، همیشه با او بود و مایه تأثر و اشک ریختن وی می شد. چندین مرتبه مصمم شد که به جبهه برود ولی هر بار به دلیل سن کم، اجازه ورود به معرکه های نبرد را پیدا نکرد.او دراین ماندنها و نرفتنها اشکها ریخت. عاشق شهادت بوده واز این دنیا دل کنده بود. تا این که دوران خدمت مقدس سربازیش فرا رسید. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضوریافت. در مناطق جنوب و غرب کشور با دشمن بعثی به مبارزه پرداخت و سرانجام در تاریخ 8/7/1364 در منطقه مریوان کردستان به آرزوی دیرین خود رسید و به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

نمازشهید محمد بیناباجی، شهرت محمد عابد به او داد

 

 

 

منبع : اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی