دبیر کارگروه زیرساخت و عمران کنگره شهدای خراسان جنوبی:
 شنبه, 1397/08/12 - 08:18
دبیر کارگروه زیرساخت و عمران کنگره شهدای استان با بیان اینکه طبق توافق نامه های بسیج سازندگی مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان در سالهای 96 و 97 برای محوطه و سالن مدیریت بحران تخصیص پیدا کرده است گفت: مبلغ یک میلیارد تومان برای تکمیل مجموعه نیاز است.

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی؛ بلالی دبیر کارگروه زیرساخت و عمران کنگره شهدای استان ظهر امروز در نشست اعضای این کارگروه اظهار داشت: از خردادماه کار اجرایی شروع شده است و تا برگزاری اجلاسیه نهایی برنامه ریزی شده که سالن، محوطه و تأسیسات زیربنایی مجموعه به اتمام می رسد.

وی عنوان داشت: خاک برداری، انتقال آب های سطحی، محوطه سازی، آسفالت و فوندانسیون سالن از خردادماه انجام شد و دیوارچینی انجام شده و گروه های نماکار مشغول هستند.

بلالی اضافه کرد: تا پایان آبان ماه کار روشنایی به اتمام می رسد و در اول آذرماه سالن قابل بهره برداری است و محوطه نیز تا اجلاسیه نهایی در 20 آذرماه تکمیل می شود.

دبیر کارگروه زیرساخت و عمران کنگره شهدای استان خاطرنشان کرد: برق کشی، سیستم صوت و حریق ، سقف کاذب و زیرسازی های دیگر نیز به موازات سالن بحران در سالن مجاور نیز تکمیل شد.

وی با بیان اینکه طبق توافق نامه های بسیج سازندگی مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان در سالهای 96 و  97 برای محوطه و سالن مدیریت بحران تخصیص پیدا کرد گفت: ابتدا برآوردی شده بود که اعتبار بر اساس نقدی باشد و با وجود این از اوراق اختصاص پیدا کرد و نیز تورم این چند ماه باعث شد که بخشی از کار تمام نشود.

بلالی خاطرنشان کرد: هم اکنون بر اساس برآوردی که صورت گرفته تکمیل سالن بدون سقف کاذب و چند منظوره در نظر گرفته شده است و اکنون 221میلیون تومان برای سیستم برق، نازک کاری و کف سازی سالن اعتبار لازم است.

وی ادامه داد: برای محوطه که آسفالت آن را شهرداری برعهده گرفته نیز 107میلیون تومان اعتبار نیاز است و با توجه به اینکه اجلاسیه به آذرماه موکول شده است برای سیستم های گرمایشی نیز 678میلیون تومان اعتبار لازم است.

دبیر کارگروه زیرساخت و عمران کنگره شهدای استان گفت: طراحی و احداث المان ها ، ساخت یادمان ها و نصب تابلوها و نقاشی تصاویر تمثال شهدا در اماکن شهری نیز در 27شهرستان با مبلغ 2میلیارد تومان از شهریورماه آغاز شده است که تعدادی از شهرستانها انجام شده و تعدادی نیز در حال اجراست.