رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در اجلاسیه شهدای کشاورز خراسان جنوبی:
 پنجشنبه, 1397/09/08 - 11:58
رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور امروز تحریم های دشمن برای کشور مشکل ساز شده است، گفت: اینها همیشگی است لذا چشم بستن به قرارداد با استکبار برای ما امیدی نخواهد داشت و باید رهنمودهای مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی را سرلوحه کار قرار دهیم

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی؛ محمدرضا جهانسوز امروز (8 آذر) در اجلاسیه شهدای کشاورز خراسان جنوبی با بیان اینکه پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند بالاتر از کشته شدن در راه خدا، خیر و نیکی نیست، اظهار داشت: حضرت علی علیه السلام فرمودند «به خدا قسم اگر آرزوی شهادت را در پیکار با دشمن نمی داشتم بر مرکب خود سوار می شدم و از میان شما کوچ می کردم».

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند که خدمت به کشاورز بالاترین خدمت است، از بسیج به دلیل توجه ویژه به بخش کشاورزی قدردانی کرد.

رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه میزان تولیدات بخش کشاورزی کشور نسبت به ابتدای انقلاب چهار برابر شده است، گفت: ضریب خودکفایی ما بالا رفته که به برکت انقلاب و علم ناشی از انقلاب و مجاهدت کشاورزان حاصل شده است.

 

جهانسوز با اشاره به اینکه امروز تحریم های دشمن برای کشور مشکل ساز شده است، اظهارداشت: اینها همیشگی است لذا چشم بستن به قرارداد با استکبار برای ما امیدی نخواهد داشت و باید رهنمودهای مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی را سرلوحه کار قرار دهیم.

 

رییس سازمان بسیج مهندسین کشاورز و منابع طبیعی کشور با اشاره به اینکه سالانه بین 10 تا 15 میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی استراتژیک داریم که اصلا برای ما خوب نیست و باید کامل خودکفا باشیم، افزود: این موضوع را با برنامه ریزی، بهره گیری از روحیه جهادی و بکارگیری علم روز می توان حل کرد، به طور مثال متوسط تولید گندم در کشور در هر هکتار حدود چهار تن است، درحالی که کشاورز نمونه عضو بسیج کشاورزی سالانه بیش از ۱۳ تن در هکتار گندم تولید می کند.

 

جهانسوز افزود: تولید پسته متوسط ملی آن هزار کیلو در هکتار است در حالی که کشاورز نمونه ما 15 تن در هکتار تولید کرده یعنی اینکه ما قدرت و توان داریم و اگر کنار هم باشیم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و به خودکفایی برسیم.

 

وی با بیان اینکه سازمان تحقیقات بسیج ظرفیت و توان بالایی دارد، گفت: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی قرار است ۴۰ هزار روستا را برای اصلاح شیوه کشاورزی تحت پوشش قرار دهد که امسال هشت هزار روستا در هدف است.

 

وی افزود: امسال در 22 هزار نقطه از کشور شاهد افزایش محصولات مختلف بودیم.