آئین اختتامیه کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان طبس شامگاه (۱۱ آذر) با حضور مسئولان در سالن میقات الرضا برگزار شد.

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی به نقل از شبستان حجت الاسلام محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در این مراسم گفت: برگزاری اینگونه یادواره‌ها نیاز به همت و تلاش زیادی دارد و متحمل هزینه‌هایی است که این هزینه ها با کمک مردم، ادارات و سازمان ها تامین و می شود.

 

وی با اشاره به نهضت و قیام امام حسین علیه السلام عنوان داشت: شهدای ما راهشان همان راه امام و یاران او بود و مسیر آنها مسیری بود که انقلاب اسلامی را ضربه ناپذیر و شکست ناپذیر کرد.

 

وی از میزان بالای حضور مردم در یادواره شهدا گفت و اظهار داشت: این حضور و شرکت مردم در یادوراه شهدا کم نظیر است.

 

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه شهدا انقلاب ما را عزت دادند، گفت: وظیفه ما در برابر ایثار و ازخودگذشتگی آنها مقاومت و استقامت است.

 

ساخت یادمان شهدا سریع تر انجام شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس هم گفت: ساخت یادمان شهدا هنوز روی زمین مانده است و قرار بود تا زمان یادواره ساخته و تکمیل شود اما تاکنون تکمیل نشده است.

 

رمضانعلی فرحبخش با بیان اینکه در برگزاری این یادواره 14 کمیته فعالیت و همکاری داشته‌اند، اظهار داشت: در کمیته پژوهش و تحقیق چهار کتاب گلشن خاطره، آلاله های ولایت ویراست دوم، اکبر آقا سیره عملی شهید اکبر غلامی و کتاب سیره 40 شهید گردآوری و تالیف شد که کتاب گلشن خاطره به عنوان کتاب برتر شناخته شد.

 

برگزاری یادواره شهدا سرمایه گذاری ملی است

مهدی طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس هم گفت: برگزاری یادواره شهدا در شهرستان یک سرمایه گذاری ملی و تکریم از خانواده معظم شهدا و ایثارگران یک وظیفه ملی و انسانی است.

 

رونمایی از سه جلد کتاب و تقدیر از دست اندکاران کنگره سرداران و 221 شهید شهرستان طبس پایان بخش آیین اختتامیه بود