نبی زاده از برگزاری اجلاسیه ۳۶ شهید هنرمند خراسان جنوبی همزمان با چهارشنبه (۱۳ آذر) خبر داد و گفت: در حاشیه این مراسم دو نمایشگاه خوشنویسی و عکس شهدای هنرمند برپا می شود.

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی، به نقل از شبستان «ناصر نبی زاده» ظهر امروز (۱۳ آذر) در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: بزرگترین رویداد فرهنگی استان خراسان جنوبی «کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی» در هفته آینده برگزار می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری اجلاسیه های متعدد «اجلاسیه شهدای روحانی، شهدای دانشجو، ‌دانش آموز و ...» قبل از این کنگره ملی افزود: در همین راستا اجلاسیه شهدای هنرمند استان فردا عصر (چهارشنبه ۱۴ آذر) در بیرجند برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته هنری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده است، ادامه داد: حوزه هنری خراسان جنوبی یکی از اعضای فعال این کمیته و دبیر اجلاسیه شهدای هنرمند استان است.

 

نبی زاده با تاکید بر اینکه شناسایی نقش شهدای هنرمند در حوزه فرهنگ و هنر یک وظیفه برای فعالان این حوزه است، گفت: باید نقش این شهیدان را در رشد و ارتقای انقلاب اسلامی ایران بررسی کنیم.

 

وی از برپایی دو نمایشگاه خویشنوسی «مشق عشق» و نمایشگاه تصویری «نقش عشق» در حاشیه برپایی این اجلاسیه خبر داد و گفت: این دو نمایشگاه از شنبه ۱۷ آذر در دو نگارخانه «شهر» و «سرو» برای بازدید عموم دائر می شود.

 

وی یادآور شد: در این اجلاسیه از خانواده شهدای هنرمند استان تجلیل خواهد شد.

 

رونمایی از ۲ جلد کتاب در اجلاسیه شهدای هنرمند

مجید کریمیان، مدیرکل حوزه هنری خراسان جنوبی هم از شناسایی ۳۶ شهید هنرمند در سطح استان خبر داد و گفت: دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی، شهرداری، بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند همکاری می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه دو جلد کتاب « خاطرات کوتاه شهید هنرمند مسعود تواضع» و کتاب «ان الحیاه عقیده و جهاد (تنها کتاب عربی کنگره 2 هزار شهید استان)» در این مراسم رونمایی می شود، افزود: نویسنده کتاب ان الحیاه عقیده و جهاد»، این اثر خود را به رهبر مبارزان یمن تقدیم کرده است که در این جلسه به نمایندگی به استاد فضل الشرفی از مبارزان یمنی اهدا می شود.

 

کریمیان تاکید کرد: امروز کشور یمن در خط مبارزه با اسلام آمریکایی است و یکی از کارهای ویژه جامعه هنری کشور، حمایت از جبهه مقاومت است تا مظلومیت این کشور را به گوش مردم جهان برسانند.

 

وی یادآور شد: اجرای قطعه موسیقی «برای آسمان»، امضای میثاق نامه جامعه هنری به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، تجلیل از خانواده مرحوم سلطانپور از رزمندگان هنرمند هشت سال دفاع مقدس از دیگر برنامه های این مراسم است.