استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه زنان مسلمان ایرانی نگذاشتند خاکریزهای جبهه جنگ تحمیلی خالی شود، گفت: هرگز کسی نمی تواند بگوید که فقط مردان جنگ را اداره کردند و منکر نقش بانوان شوند.

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی، حجت الاسلام «سید حمید میرباقری» امروز (17 آذر) در اجلاسیه شهدای بانوان خراسان جنوبی اظهار کرد: امروز بالاترین و بهترین سیره برای زنان نگاه به سیره پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم است و پیامبر نگاه جامعه را به زنان تغییر داد تا کسی جرأت نکند به زنان توهین کند.

 

 

استاد حوزه علمیه و دانشگاه با بیان اینکه از دیدگاه پیامبر اسلام، انسان وارسته زن را اکرام می کند، گفت: اولین شهید زن اسلام (سمیه مادر عمار) بوده است و در تاریخ صدر اسلام در زمان پیامبر زنان دوبار با آن حضرت بیعت کردند یک بار در بیعت عقبه که هفتاد و چند نفر از مردم مدینه در سرزمین عقبه با پیامبر بیعت کردند که 2 تن از آنها زن بودند و دیگری بیعتی بود که زن ها در روز چهارم فتح مکه با پیامبر اسلام انجام دادند.

 

حجت الاسلام میرباقری با اشاره به اینکه زنان در جامعه پیامبر اسلام نشان دادند از مردان چیزی کم ندارند و در صحنه های مختلف حضور داشتند، افزود: زنان انقلاب اسلامی در تمام عرصه ها و هشت سال دفاع مقدس اقتدا به سیره پیامبر اسلام کردند.

 

وی بیان کرد: همراهی و پشتیباتی روحی زنان در دوران دفاع مقدس موجب شد رزمندگان با این توان روحی جنگ را اداره کنند.

 

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه زنان مسلمان ایرانی نگذاشتند خاکریزهای جبهه جنگ تحمیلی خالی شود، ادامه داد: هرگز کسی نمی تواند بگوید که فقط مردان جنگ را اداره کردند و منکر نقش بانوان شوند.

 

حجت الاسلام میرباقری با تاکید بر نقش زنان در جنگ فرهنگی و روانی دشمنان، عنوان کرد: دشمن رصد کرد و رمز موفقیت جوانان در دوران دفاع مقدس را متوجه شد لذا امروز دشمن با ابزارهای مختلف تلاش می کند ریشه خانواده را بزند.

 

به گفته وی امروز زنانی می توانند میان دار جنگ باشند که در خانواده موفق تر باشند اما هر چه زن ضعیف و فریبنده تر باشد در مقابل دشمن ضعیف تر است.

 

کارشناس مذهبی بیان کرد: زنان و دخترانی که ازدواج و فرزندآوری را به تاخیر می اندازند در زمین دشمن بازی می کنند لذا نباید زنان از تشکیل خانواده شانه خالی کنند.

 

حجت الاسلام میرباقری با بیان اینکه برای زنان موفقیتی بالاتر از تربیت فرزندان شایسته نیست، افزود: با کار کردن خارج از خانه همه زنان، پس تکلیف خانه ای که انسان های بیرون از خانه را می سازد با چی کسی است؟

 

وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها هرگز از ازدواج و خانه داری شانه خالی نکرد، ادامه داد: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند «زن نگهبان همسر و فرزندان است» و زنان می توانند در جایگاه بحران ها جامعه را به درستی مدیریت کند.

 

کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه جامعه برای رسیدن به تعالی ماموریت های متعددی دارد و امروز در جنگ اقتصادی کافی است زنان کالای خارجی مصرف نکنند، افزود: زنان می توانند فرهنگ استفاده از کالای خارجی را تغییر دهند و دشمنان را در جنگ اقتصادی به زانو درآورند