شهید حسین مسروری
نام پدر: غلامرضا
 تاریخ تولد: 1356-07-01
 تاریخ شهادت: 1388-10-22

شهرستان: بیرجند
یگان: نیروی انتظامی
شغل: نظامی
محل تولد: بیرجند
محل صدور: بیرجند
جنسیت: مرد
وضعیت تأهل: متأهل
دین: اسلام
مذهب: شیعه
تحصیلات: دبیرستان
محل شهادت: بیرجند_ ارتفاعات بوشاد
عامل شهادت: اصابت گلوله
علت شهادت: اصابت گلوله به سر
استان محل دفن: خراسان جنوبی
شهرستان محل دفن: بیرجند
نام گلزار: گلزاری شهدای بیرجند

  

زندگینامه شهید حسین مسروری

شهید حسین مسروری فرزند غلامرضا در تاریخ ا/7/1356 در خانواده متدین و مذهبی در شهرستان بیرجند دیده به جهان گشود.پدرش بازنشسته آموزش و پرورش بود.در دوران کودکی فردی باهوش و زیرک بود و همواره در انجام کارها نسبت به سایر اعضای خانواده پیش دستی می کرد.پس از پشت سر گذاشتن دوران ابتدائی و راهنمائی، به دلیل علاقه اش رشته فنی، اتومکانیک را انتخاب و به هنرستان ارشاد رفت و با موفقیت دیپلم خود را کسب نمود.

با فرا رسیدن به سن سربازی به خدمت رفت که در حین خدمت سربازی در دانشکده فنی و مهندسی شهید مطهری زاهدان قبول شددر این هنگام خدمت را رها و به کسب علم و دانش پرداخت و موفق به کسب مدرک فوق دیپلم اتومکانیک از آن دانشگاه گردید.پس از آن با توجه به علاقه و روحیه شهید مسروری وی به استخدام نیروی انتظامی درآمد.و پس از گذشت آموزش های لازم و سه سال از حضورش در نیروی انتظامی در تاریخ28/5/1383 با خانم سبزه کار ازدواج کرد که ثمره این ازدواج پر برکت در تاریخ 14/8/1385 یک فرزند دختر به اسم فاطمه زهرا بود.

شهید مسروری در تاریخ 6/5/1388 به سمت فرمانده گردان تکاور134 امام سجاد(ع) منصوب گردید.به گفته همرزمان و دوستان، بسیار شجاع و متعهد بود و در انجام خیلی از ماموریت ها به تنهایی تا قلب اشرار جهت شناسایی نفوذ می نمود و از هیچ تلاشی جهت نابودی سوداگران دریغ نمی کرد. مشکلات ناامنی را نمی توانست تحمل کند.برای از بین بردن اشرار آرام و قرار نداشت.شهید مسروری در یکی از ماموریت ها موفق شد 5 تن مواد مخدر را از قاچاقچیان کشف و ضبط کند.

اعتقاد خاصی به ولایت فقیه داشت که این مهم به خوبی در وصیت نامه شهید مشهود است. در مراسم مذهبی و عزاداری نیز علاوه برشرکت، به مداحی می پرداخت. او پوشیدن لباس رزم در زیر پرچم نظام انقلاب اسلامی را توفیق و افتخار بزرگی می دانست.

سرانجام شهید حسین مسروری در روز سه شنبه مورخ22/10/1388 در ارتفاعات مشرف به روستای بوشاد (از توابع شهرستان بیرجند) از ناحیه کتف و سینه مورد اصابت گلوله مستقیم اشرار مسلح قرار گرفته و به فیض شهادت نائل گردید.

پیکراین شهید بزرگوار در تاریخ24/10/1388 در میان سیل انبوه مردم و مسئولین لشکری و کشوری از میدان شهدای شهرستان بیرجند به سمت قطعه دوم مزار شهدا تشییع و به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.