رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی :
 یکشنبه, 1397/09/18 - 11:07
رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ۲۶ هزار رزمنده، دو هزار شهید و ۲۲۰ آزاده از سپاه و بسیج از خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس حضور داشته اند.


به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی؛ سردارابوالقاسم شریفی صبح یکشنبه در اجلاسیه شهدای ایثارگر خراسان جنوبی در بیرجند بیان کرد: بنا به فرمایش رهبری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه آحاد ملت است.

وی با بیان اینکه شهدا و جانبازان چهره های ماندگار واقعی هستند، اظهار کرد: بنابراین طی سال های گذشته، تعدادی از جانبازان نخاع گردنی به دیدار رهبری رفتند و به عنوان چهره ملی معرفی شدند.

سردار شریفی با بیان اینکه وظیفه داریم آثار دفاع مقدس و خاطرات شهدا را برای نسل سوم و چهارم انقلاب بازگو کنیم، گفت: خراسان جنوبی در طول دفاع مقدس نقشی محوری داشته است که باید برای نسل جوان بیان شود.

رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ۲۶ هزار رزمنده، دو هزار شهید و ۲۲۰ آزاده از سپاه و بسیج از خراسان جنوبی در دوران دفاع مقدس حضور داشته اند.

وی افزود: نقش بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست، افزود: بسیج با ۷۶ هزار شهید و ۲۰۰ هزار جانباز بیش از ۷۰ درصد از ایثارگران کشور را تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی باید در بین جامعه تقویت شود، اظهار کرد: امروز روحیه بسیجی به دیگر کشورها ورود پیدا کرده است.

 سردار شریفی افرود: زمانی که استکبار و آمریکا در صدد بودند که با هم دستی با داعش علیه انقلاب توطئه کنند تا تفکر بسیجی به دیگر مرزها نرود، موفق شدیم با رهبری مقام معظم‌ رهبری در لبنان حزب الله، در یمن انصار الله، در عراق حشد الشعبی و در سوریه دفاع وطنی را شکل دهیم.

اعطای ۳۰ هزار فقره وام به رزمندگان

رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ سوریه بیان کرد: هیچ دستور رسمی برای اعزام بسیجیان وجود نداشت بلکه داوطلبانه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: هزاران بسیجی که از سال ۹۴ تا ۹۶ اعزام شدند، یک ریال حقوق دریافت نکردند.

رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: همچنین از مجموع ۱۰۰ نفر که شهید شدند، تا شش ماه بعد از شهادت حقوقی نگرفتند.

وی با بیان اینکه این اشتیاق بسیجی ها و این عملکرد دشمن را به زانو درآورده است، گفت: این امر حاصل تفکر بسیجی است.

سردار شریفی با بیان اینکه تاکنون برای رزمنده ای که ۷۰ ماه در جبهه بوده هیچ امتیازی جز معافیت فرزند از سربازی نبوده است، گفت: این درحالی است که جانبازان پنج درصد از بسیاری از خدمات بهره مند می شود.

سردار شریفی با بیان اینکه نباید همه امتیازات را منوط به درصد کنیم، افزود: در برنامه ششم با نگاه به اصل حضور در جبهه ها، قوانینی در مجلس تصویب شد.

وی با بیان اینکه طی سال آینده به ۳۰ هزار نفر از رزمندگان وام اعطا می شود، گفت: همچنین سند راهبردی رزمندگان تدوین شده است و  از سال ۹۸ برای تمام رزمندگان که سه ماه به بالا سابقه خدمت در جبهه دارند، کارت ایثار صادر می شود که امتیازات زیادی دارد.

 حقوق جانبازان بسیجی افزایش می یابد

رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: اعطای نشان مدال به رزمندگان و تعیین تکلیف مجروحان بدون مدرک از دیگر برنامه های اجرایی است.

سردار شریفی از افزایش حقوق جانبازان بسیجی خبر داد و افزود: از سال ۹۸، اولین گروه جانبازان بسیجی بازنشسته از پاداش پایان خدمت بهره مند می شوند که در این راستا برای ۳۰ هزار نفر حکم صادر شده است.

وی با بیان اینکه بنا به تاکید رهبری باید از زبان روز دنیا برای معرفی شهدا استفاده کنیم، اظهار کرد: از دو سال گذشته برای ۲۲۰ هزار شهید ۱۵ خرداد تا اخرین شهید مدافع حرم شهریور ۹۷، صفحه ای در فضای مجازی طراحی کردیم.

رئیس اداره ایثارگران ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۴۰ هزار نفر از شهدا نامشان مزین به نام حضرت محمد(ص) است، گفت: همچنین قریب به شش هزار و ۵۰۰ خانواده تک فرزند شهید و ۴۰ هزار خانواده دو شهید داریم.

سردار شریفی بیان کرد: تحلیل عملیات ها، اهدای گل در شب های جمعه، دسترسی اطلاعات شهدا و پاسخ به هر سوال پیرامون شهدا از جمله قابلیت های این صفحه مجازی است.

وی با بیان اینکه فاز اول این سامانه در دهه فجر به صورت رسمی به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: فاز دوم این سامانه مربوط به رزمندگان است.