فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان ‌جنوبی مطرح کرد
 سه شنبه, 1397/09/20 - 12:39
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: نامگذاری گروه‌های جهادی به نام شهدا، برپایی موکب به نام شهدا در اربعین و در مسیر مشهد مقدس، تولید فیلم ها و مستند از شهدا از جمله برنامه های اجرایی در راستای این کنگره بوده است .

 

به گزارش کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبیسردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی صبح امروز در اجلاسیه نهایی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی رمز این کنگره را یا حسین علیه السلام اعلام و اظهار کرد: حدود به ۳ سال است که در حال آماده کردن مقدمات برگزاری کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی هستیم.

 

وی افزود: مقدم میهمانان عزیزمان آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و فرمانده کل سپاه که در ۸ سال دفاع مقدس از فرماندهان با صلابت و پر تلاش جنگ بودند را گرامی می‌داریم.

 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی به تشکیل ۲۷ کمیته اجرایی از سال ۱۳۹۵ برای برگزاری این کنگره اشاره کرد و گفت: سعی کردیم دوره های قرآن محلی، منطقه ای و کانون های فرهنگی و تمام برنامه های ما پیوست فرهنگی داشته باشد و بو و عطر و شهادت بدهد.

 

 

قاسمی تصریح کرد: همت و تلاش برای جمع آوری آثار شهدا و دیدار و مصاحبه با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های فرهنگی این کنگره بوده است.

 

 

وی افزود: همایش های مردمی و جوانان برنامه آبروی محله و تمرکز و خدمات رسانی به نیابت از شهدا در مناطق محروم، نامگذاری گروه‌های جهادی به نام شهدا، برپایی موکب به نام شهدا در اربعین و در مسیر مشهد مقدس، تولید فیلم ها و مستند ها از شهدا از جمله برنامه های اجرایی در راستای این کنگره بوده است .

 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: ادارات، کارخانجات، مسئولان و مردم در اصناف مختلف در برگزاری این کنگره همکاری صمیمانه داشته اند.

 

 

قاسمی با بیان این که با حداقل هزینه و قناعت بر کیفی سازی برگزاری اجلاسیه ها تاکید داشتیم، خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده ۲ هزار شهید و تبیین پیام این کنگره، دیدار با خانواده شهدا در مشهد با هماهنگی مسئولان پیشین این استان از جمله برنامه های اجرایی این کنگره بوده است.

 

 

وی افزود: ختم ۲ هزار قرآن، دعای توسل، ختم صلوات و شب گذشته با هماهنگی در فضای مجازی و با کمک جوانان دعای سلامتی امام زمان (عج) را برگزار کردیم.

 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: تولید ۱۴ المان و تولید ۳۰۰ کتاب جیبی و تولیدات صدا و سیما از دیگر اقدامات این کنگره است.