۳۱ یادواره شهدا در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۸۷ برنامه توسط کمیته بسیج ستاد دهه فجر استان اجرا می‌شود گفت: ۳۱ یادواره شهدا در این ایام در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

سرهنگ حمیدرضا برات‌زاده صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: 39 سال از عمر انقلاب اسلامی سپری شده و وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با افتخار و عزت در دنیا می‌درخشد افزود: انقلاب اسلامی همه معادلات دشمن را بر هم زده و دشمن اتاق‌های فکری را برای ضربه زدن به آن به وجود آورده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: کمیته بسیج ستاد دهه فجر در استان خراسان جنوبی برنامه‌های مختلفی دارد که در برخی از برنامه‌ها نقش فعال و در برخی برنامه‌ها همکاری دارد.

برات‌زاده افزود: در دهه فجر 487 عنوان برنامه در سطح سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی برگزار می‌شود که در این راستا 31 یادواره شهدا، همایش‌های مختلف و 18 عنوان همایش در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود. 

وی اظهارداشت: برنامه‌های محوری ستاد شامل 20 عنوان نشست تبیین گفتمان ولایت، 51 نشست، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در قالب 12 نمایشگاه، مسابقات ورزشی جام فجر شامل 46 عنوان مسابقات ورزشی، طرح‌های افتتاحی و طرح‌هایی شامل 20 قنات که از این تعداد 9 استخر ذخیره آب افتتاح می‌شود که جمع هزینه آن 17 میلیارد ریال است و سهم سپاه و بسیج 50 درصد و شامل 850 میلیون تومان و 50 درصد مابقی توسط ادارات، سازمانها و خیرین تأمین شدهخ است که سر فصل اعتبارات از محل قرارگاه پیشرفت آبادانی است. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در 5 دهستان شوسف، درح، پترگان، قهستان و میغان در راستای پیشرفت و آبادانی برنامه در حال اجرا داشته و در روز دوشنبه 16 بهمن به نمایندگی از پروژه‌ها قنات روستای استخر دراز درح افتتاح می‌شود. 

برات‌زاده بیان کرد: راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال روستایی در مباحث صنایع تبدیلی 220 کارگاه با اعتبار 20 میلیارد ریال  افتتاح می‌شود که این کارگاه‌ها در قالب صنایع تبدیلی، کارگاه‌های حوله‌بافی، ترمه‌بافی، پارچه‌بافی، صنایع دستی، محصولات کشاورزی، انواع ترشیجات، پرورش شترمرغ، زالو، دامداری، دام سبک، دام سنگین و باغداری است که این کارگاه‌ها با تسهیلات 30 میلیارد ریال اجرا شده است. 

وی گفت: مراسم سالروز ورود تاریخی امام به کشور، مراسم ویژه با حضور مهمان کشوری، اجرای رژه‌های موتوری، برگزاری ایستگاه سلامت و ایستگاه صلواتی با توجه به ایام دهه فاطمیه در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه راه‌اندازی کمپین من انقلابی‌ام با همکاری بسیج رسانه، اهتزار پرچم یا فاطمه الزهرا در میادین، اعزام تیم‌های پزشکی با ویزیت رایگان به مناطق محروم، همایش تجلیل از روحانیت انقلابی، نشست‌های بصیرتی ویژه جامعه زنان، اردوهای جهادی در طول دهه فجر، اعزام راوی انقلابی به مساجد با موضوع انقلابی‌گری، افتتاح پردیس شرکت‌های دانش بنیان، اجرای میز خدمت در مساجد، اعزام اردوهای راهیان نور، همایش اقتصاد مقاومتی و مجمع عالی بسیج از دیگر برنامه‌های این کمیته است.