بیرجند| یادواره شهید "رحیمی" در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از برگزاری یادواره شهید سید احمد رحیمی در ۱۰ اردیبهشت ماه مصادف با سالروز تشییع پیکر مطهر این شهید بزرگوار در محل هیئت ابوالفضلی شهرستان بیرجند(مصلی) خبر داد.

فرزاد فیروزی شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهید سید احمد رحیمی اظهار داشت: شهید سید احمد رحیمی از شهدای شاخص استان و از دانشجویان پیرو خط امام و از پیشتازان بوده است.

وی با بیان این که ویژگی‌های خاص و متعددی در این شهید وجود دارد که ایشان را شاخص کرده است افزود: شهید سید احمد رحیمی می تواند یک الگو برای نسل جوان باشد، نسل جوانی که تشنه محتوای سالم، اصیل و صحیح است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ما تکلیف داریم در شرایط کنونی با امکاناتی که در اختیار داریم این عطش را به نحو مطلوبی جبران کنیم بیان کرد: امید است اشاعه فرهنگی که وظیفه ما است را انجام دهیم.

فیروزی با بیان اینکه سال گذشته در مجموعه بیمارستان شهید رحیمی تصمیم بر آن شد بزرگداشتی برای شهید سید احمد رحیمی برگزار شود تصریح کرد: در این راستا تاکنون 12 جلسه برگزار و تصمیمات در این خصوص گرفته شد.

وی از برگزاری یادواره شهید سید احمد رحیمی در 10 اردیبهشت ماه مصادف با سالروز تشییع پیکر این شهید بزرگوار خبر داد و خاطرنشان کرد: این کنگره بعد از نماز مغرب و عشاء درمحل هیئت ابوالفضلی شهرستان بیرجند(مصلی) برگزار می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی هدف از برگزاری این یادواره را اهداف فرهنگی عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر در فضای فرهنگی کشور با فقر محتوا روبه‌رو هستیم و منشأ و منبع اطلاعات و فرهنگ‌سازی‌های موجود وارداتی است و ما از امکانات بالقوه خود استفاده نکردیم.

فیروزی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در راستای برگزاری یادواره شهید سید احمد رحیمی اظهار داشت: قرائت وصیت‌نامه شهید، تقدیر از خانواده شهید و افرادی که برای شهید کاری انجام دادند، سخنرانی و پخش کلیپ از جمله این برنامه‌ها است.

وی از برپایی نمایشگاه آثار محتوایی شهید سید احمد رحیمی در حاشیه برگزاری یادواره خبر داد و افزود: همچنین از تندیس شهید سید احمد رحیمی در محل بیمارستان شهید رحیمی رونمایی می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از انتشار کلیپ و نماهایی در فضای مجازی خبر داد و گفت: همزمان با این کنگره خدمات جدیدی که با ارزش یک میلیارد تومان خریداری شده است در بیمارستان شهید سید احمد رحیمی افتتاح می شود.

مدیرکل اسبق بنیاد شهید خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهید سید احمد رحیمی یک اسوه بوده و زندگی زیبایی را برای الگوگیری دارد بیان کرد: در دوران این شهید سپاه حیات خاصی پیدا کرد و جایگاه رفیع و توفیقات ویژه‌ای را داشت.

محمدرضا عرب پور با بیان اینکه شهید سید احمد رحیمی یک علمدار با بصیرت و آینده نگری بوده است اظهار داشت: آفاتی که این شهید بزرگوار بیان می کند اگر امروز پیگیری شود در بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد به روند رشد و پیشرفت کمک شایانی می‌کند.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی نیز در این جلسه تصریح کرد: امروز امنیتی که در کشور شاهد هستیم را مدیون خون شهدا هستیم.

اردونی یادآور شد: اگر موضوع شهید و شهادت را در جامعه نشر دهیم بسیاری از ناهنجاری‌هایی که امروز شاهد هستیم در جامعه کاهش می یابد.

انتهای پیام/ح