مسئول پیگیری امور ایثارگران کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در اداره کل آموزش و پرورش استان:
 شنبه, 1397/04/09 - 10:37
مسئول پیگیری امور ایثارگران کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در اداره کل آموزش و پرورش با بیان اینکه تا کنون 60 درصد اسناد شهدای فرهنگی استان جمع آوری شده است، گفت: 22 مهر ماه سال جاری اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز استان برگزار خواهدشد.

 محمد علی نیکو نسب مسئول پیگیری امور ایثارگران کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در اداره کل آموزش و پرورش از برگزاری اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموز خبر داد و اظهارداشت: این اجلاسیه 22 مهر ماه سال جاری در استان برگزار خواهدشد.

وی هدف از برگزاری این جلاسیه را ترویج فرهنگ و سیره شهداء دانست و عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار، شهادت در سطح مدارس نیز از اهداف ما در اجلاسیه است.

نیکو نسب با بیان اینکه ما در سطح استان 92 شهید فرهنگی و 343 شهید دانش آموز دارید، گفت: آموزش و پرورش خراسان جنوبی نقش اساسی در هشت سال دفاع مقدس داشته است تا جایی که برخی از مدارس استان بخصوص شهرستان بیرجند تبدیل به ستاد جنگ در دفاع مقدس شده اند.

وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته 3 کنگره شهدای دانش آموز و فرهنگی در سطح استان برگزار شده است، بیان داشت: در طی سه سال گذشته 400 یادواره شهید در سطح مدارس استان، منطقه ای برگزارشده است.

مسئول شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه تا کنون 60 درصد اسناد شهدای فرهنگی استان جمع آوری شده گفت: جمع آوری اسناد شهدای دانش آموزی نیزبعد از پایان ماه مبارک رمضان آغاز شده است.